Güvercin Biti Ve Deri Hastalıkları | Güncel Sağlık Haberleri

İzmir Haber | Son dakika Haberleri

Baskılı Poşet

Güvercin Biti Ve Deri Hastalıkları

İzmir Haber | Ege Haber | Son Dakika İzmir | İzmir Son Dakika Haberleri | izmirdennehaber.com

Deri hastalıkları diyince akla ilk gelen rahatsızlıklar egzama, bit, ürtiker ve mantar gibi rahatsızlıklar olurken genellikle kuşlardan bulaşan güvercin biti kaşıntı yapması sebebiyle diğer deri hastalıklarına da zemin hazırlama tehlikesine sahip. Biz de bu yazımızda,en iyi cildiye doktoruolduğuna inandığımız bir dermatolog ile yaptığımız bir sohbetten güvercin biti kaşıntı tedavisi ve ürtiker tedavisi gibi akılda kalıcı konuları sizlere aktaracağız.    

Güvercin Biti Ve Deri Hastalıkları
677
10 Ocak 2019 - 9:31

Güvercin Biti Ve Deri Hastalıkları

Deri hastalıkları diyince akla ilk gelen rahatsızlıklar egzama, bit, ürtiker ve mantar gibi rahatsızlıklar olurken genellikle kuşlardan bulaşan güvercin biti kaşıntı yapması sebebiyle diğer deri hastalıklarına da zemin hazırlama tehlikesine sahip. Biz de bu yazımızda,en iyi cildiye doktoru olduğuna inandığımız bir dermatolog ile yaptığımız bir sohbetten güvercin biti kaşıntı tedavisi ve ürtiker tedavisi gibi akılda kalıcı konuları sizlere aktaracağız.

Ürtiker tedavisine geçmeden önce özellikle kuşların bulunduğu ortamlarda sık sık vakit geçirenler için önemli olan ve güvercin biti kaşıntısından muzdarip olmamak için yapılması gereken bazı şeylerden bahsetmek istiyoruz. Bu tavsiyelerimiz sözünü ettiğimiz en iyi cildiye doktoru tarafından onaylanarak sizler için hazırlanmıştır. Tahmin edebileceğiniz üzere güvercin biti kaşıntısı ile mücadele eden hastaların bu biti kapma sebebi kuşlarla aynı ortamlarda bulunmak. Bununla birlikte tıpkı ürtiker tedavisi ve diğer birçok deri hastalığında olduğu gibi ciltlerindeki nemlilik oranı da oldukça belirleyici bir faktör.

Güvercin bitleri kan ile beslendiklerinden dolayı müthiş derecede bir kaşıntı hissini de yanlarında taşırlar. Herhangi bir besin kaynağı olmadan da 3 hafta kadar hayatta kalabilen güvercin biti kaşıntı yapmaya başladığı anda, sizden besleniyor ve çoğalıyor demektir. Ayrıca güvercin biti kaşıntısı nedeniyle cildinizde oluşacak deformasyon nedeniyle ilerde mantar, egzama veya ürtiker tedavisi için de çareler aramak zorunda kalabilirsiniz.

Tıpkı diğer deri hastalıklarında olduğu gibi güvercin biti kaşıntısı da uzun süre tedavi edilmediği taktirde yüksek derecede rahatsızlık verdiği gibi diğer deri hastalıklarının da önünü açmış olur. Bu nedenle güvercin biti kaşıntısı şikayetini hissettiğiniz anda sizler de tanıdığınız en iyi cildiye doktoru tarafından muayene edildiğinizden emin olmalısınız. Her ne kadar bazı yöntemlerle evinizde güvercin bitlerinden kurtulma şansı olsa da daha sonraki süreçte ürtiker tedavisi gibi başka tedavilere ihtiyaç duyacağınız durumların oluşmaması için öncelikle en iyi cildiye doktoru tarafından verilen tedavi yöntemlerini uygulamanız sağlık açısından daha güvenli ve faydalı olacaktır.

Yazıyı sonlandırırken güvercin bitinin nasıl bir böcek türü olduğu hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz;

Güvercin biti: 1mm’den kısa boyu, 8 ayağı ve yüksek hareket kabiliyeti ile kolaylıkla sıçrama ve bulaşma riski taşıyan bir tür bit. Kuş biti olarak bilinen bit türünün bir üyesi olan güvercin biti özellikle kuşlarla aynı ortamda uzun süre kalan kişilerde daha sık görülmekte.

Bir önceki İzmir Son Dakika | Aliağa'da yılın uyuşturucu operasyonu! başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

İzmir Haber

SON EKLENEN FİRMALAR

Baskili PosetPoset Baski