İzmir Haber | Ege Üniversitesi'nde çocuklara sömestr tatili eğitimleri ...

İzmir Haber | Son dakika Haberleri

Baskılı Poşet

İzmir Haber | Ege Üniversitesi’nde çocuklara sömestr tatili eğitimleri

İzmir Haber | Ege Haber | Son Dakika İzmir | İzmir Son Dakika Haberleri | izmirdennehaber.com

Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, “Sömestr Tatili Eğitimleri” 6-18 yaş arası çocuklara eğitim verecek.      

İzmir Haber | Ege Üniversitesi’nde çocuklara sömestr tatili eğitimleri
543
02 Ocak 2019 - 13:40

İzmir Haber | Ege Üniversitesi’nde çocuklara sömestr tatili eğitimleri

Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, “Sömestr Tatili Eğitimleri” 6-18 yaş arası çocuklara eğitim verecek. 
Çocukların kişisel gelişimine katkı sağlamak üzere Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM) eğitimler düzenleyecek. 21 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak olan eğitimleri, üniversitenin çeşitli akademik birimlerinde görev yapan akademisyenler verecek.
Eğitimlerin içeriği ile ilgili bilgi veren EGEÇEM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Zeynep Cihangir Çankaya, “Konusunda uzman akademisyenler tarafından verilecek derslerde çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecekler. Fen bilimlerinden görsel sanatlara, matematikten uzay bilimlerine kadar birçok konuda 15 farklı eğitim verilecek. 2012 yılından bu yana Çocuk Üniversitesinde 6-18 yaş arası bütün çocuklara yaz dönemlerinde ve sömestr dönemlerinde eğitimler veriliyor” dedi.

Yeni nesil bilim insanı

Eğitim çeşitliliğinin gittikçe arttığını söyleyen Doç. Dr. Zeynep Cihangir Çankaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ders seçimlerine daha çok öğrenciler değil veliler bakıyor, bizim önerimiz beraber bakmaları. Çocuğun ilgisini çeken eğitimler olursa kendisi karar versin. Birbirinden ilgi çekici, öğretici ve eğlenceli dersler oluyor. ‘Yaşamın Yapı Taşları’, ‘Astronomi de Sistem Uygulamaları’, ‘Stop Motion Animasyon Atölyesi’, ‘Yüzen Renkli Taşlar’ ve benzeri eğitimler gerçekleşecek. Eğitimlerin hepsi yerinde, konunun bulunduğu fakültelerde yapılacak. Bu eğitimler çocukların bilime karşı olumlu tutum geliştirmesini sağlayarak, bilim ve üniversitenin ne olduğu konusunda farkındalık oluşturmaktadır. Eğitimlerimizin bazıları 3 er saatten 5 gün olurken, bazıları tek gün 2 saat olabiliyor, eğitimden eğitime farklılık gösterebiliyor. Eğitimler ile çocukların bilimi, sanatı, sporu sevmelerini, keşfetmelerini; bilimsel konuları çözümleyebilecek etkinlikler yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Çocuklara, çok disiplinli bilimsel düşünceyi geliştirecek yenilikçi fikirleri ortaya çıkaracak uygulamalar yaptırmayı; bilimsel kültürü yaygınlaştıracak etkinlikler planlamayı ve yeni nesil bilim insanı profili oluşturmayı hedefliyoruz.”

İzmir Haber | EGE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ, "SÖMESTR TATİLİ EĞİTİMLERİ" 6-18 YAŞ ARASI ÇOCUKLARA EĞİTİM VERECEK. İzmir Haber | EGE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ, "SÖMESTR TATİLİ EĞİTİMLERİ" 6-18 YAŞ ARASI ÇOCUKLARA EĞİTİM VERECEK.

Bir önceki İzmir Haber | Prof. Dr. Kaşkaloğlu: "Dünyada göz sağlığı alanındaki tüm gelişmeleri Türkiye'de uyguluyoruz" başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

İzmir Haber

SON EKLENEN FİRMALAR

Baskili PosetPoset Baski