İzmir Haber | Tanzim Satış Nedir? İstanbul Ankara Tanzim Satış Noktaları!

İzmir Haber | Son dakika Haberleri

Baskılı Poşet

İzmir Haber | Tanzim Satış Nedir? İstanbul Ankara Tanzim Satış Noktaları!

İzmir Haber | Ege Haber | Son Dakika İzmir | İzmir Son Dakika Haberleri | izmirdennehaber.com

Sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla hayata geçirilen tanzim satış için başladı. Ankara ve İstanbul’un pek çok yerinde tanzim satış noktaları belirlendi ve duyuruldu. Peki, tanzim satış tam olarak nedir? Nerelerde tanzim satış yapılıyor?

İzmir Haber | Tanzim Satış Nedir? İstanbul Ankara Tanzim Satış Noktaları!
721
11 Şubat 2019 - 12:17

Tanzim Satış Nedir? İstanbul Ankara Tanzim Satış Noktaları!

Sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla hayata geçirilen tanzim satış için başladı. Ankara ve İstanbul’un pek çok yerinde tanzim satış noktaları belirlendi ve duyuruldu. Peki, tanzim satış tam olarak nedir? Nerelerde tanzim satış yapılıyor?

Enflasyonla Mücadele kapsamında uygun fiyatlara sebze ve meyve alışverişinin yapılabileceği tanzim satış noktaları kuruldu. Başta belediyeler olmak üzere
Tarım Kredi Kooperatifleri de çalışmalara destek oldu. 11 Şubat Pazartesi onlarca satış noktasının hizmet vermeye başlamasından önce mobil araçlar tanzim
satışlarına başladı. Tüm bu gelişmeler ardından farklı sorular gündeme geldi. Peki, Tanzim Satış Nedir, nerelerde yapılacak?

TANZİM SATIŞ NEDİR?

Türk Dil Kurumu’nun yaptığı açıklama göre, tanzim kelime olarak sıraya koyma, sıralama, düzene sokma, düzen verme, yoluna koyma, düzeltme, düzenleme gibi
anlamlara geliyor. Tanzim Satış mağazalarının temeli ise 1970’li yıllara dayanıyor. 1977 yılında Ankara Belediyesi’nin başını çektiği toplumcu belediyeler, üretime doğrudan katılmak yönündeki girişimlerin yanında, temel gıda malzemelerinin fiyatlarını düşük tutabilmek ve karaborsa ile mücadele edebilmek için tanzim satış mağazaları kurmuşlar.

MOBİL TANZİM SATIŞ BAŞLADI

Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul’daki ilk mobil tanzim satış noktası Gaziosmanpaşa’da hayata geçirildi.

Son zamanda artan sebze ve meyve fiyatlarına alternatif olarak geliştirilen mobil tanzim satış noktaları ile vatandaşlar daha uygun fiyatlara sebze ve meyve
alışverişi yapabilecek.Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirilecek.
Aksaray Meydanı’nda kurulan mobil tanzim satış noktasında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, enflasyonla topyekün mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığı desteğiyle İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşlara sebze meyve satışı Gerçekleştireceklerini kaydetti.

İSTANBUL TANZİM SATIŞ NOKTALARI:

SEBZE SATIŞ MEYDANLARI;

KAĞITHANE MEYDANI , ÜMRANİYE MEYDANI, MECİDİYEKÖY MEYDANI, ESENLER MEYDANI, AVCILAR MEYDANI, ESENYURT MEYDANI, KADIKÖY MEYDANI, ÇEKMEKÖY MEYDANI, BAKIRKÖY MEYDANI, K.ÇEKMECE MEYDANI, AKSARAY MEYDANI, ZEYTİNBURNU MEYDANI, EMİNÖNÜ MEYDANI, BAHÇEŞEHİR 1.KISIM,TAKSİM MEYDANI, BAŞAKŞEHİR 2.ETAP METRO ÇIKIŞI, KASIMPAŞA KIZILAY MEYYDANI, BÜYÜKÇEKMECE,BEYLİKDÜZÜ MEYDANI, EYÜPSULTAN MEYDAN, BAYRAMPAŞA MEYDANI, ATAŞEHİR ÖRNEK MAHALLESİ, BAĞCILAR MEYDANI, BEYKOZ KAVACIK MEYDAN, GÜNGÖREN MEYDANI,ÜSKÜDAR KİRAZLITEPE, SULTANBEYLİ MEYDANI, FATİH KARAGÜMRÜK MEYDAN, SULTANGAZİ MEYDANI, BOSTANCI LUNAPARK, GOP MEYDANI, PENDİK SAHİL MEYDAN, SARIYER MEYDANI, HALKALI MEYDAN, BEŞİKTAŞ MEYDANI, ÜMRANİYE MEYDAN AVM OTOPARK,ÜSKÜDAR MEYDANI, ATAŞEHİR MEYDAN, ŞİRİNEVLER MEYDANI, İSTİNYE İSPARK,KARTAL MEYDANI, ZEYTİNBURNU AVM, MALTEPE MEYDANI, ALİBEYKÖY SİLAHTAR,PENDİK MEYDANI,HALİÇ, TUZLA MEYDANI, BAYRAMPAŞA YILDIRIM MAHALLESİ, SANCAKTEPE MEYDANI, ESENLER 100.YIL MAHALLESİ

ANKARA TANZİM SATIŞ NOKTALARI

Ankara Büyükşehir Belediyesince, 15 noktada kurulan “halk sebze” tanzim satış noktalarında 11 Şubat tarihinden itibaren ürünler satılmaya başlandı.

İlk etapta, Abdi İpekçi Parkı, Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı, Kurtuluş Parkı, Altındağ Ulus Metrosu çıkışı, Altındağ Siteler İtfaiye Meydanı, Hasköy Cemre Parkı, Keçiören Kuyubaşı Metrosu çıkışı, Keçiören Belediyesi önü, Pursaklar Hicret Camisi önü, Etimesgut Belediyesi karşısı, Sincan Lale Meydanı, Mamak Şafaktepe Parkı, Mamak Bostancık Caddesi, Yenimahalle Batıkent Gimsa karşısı, Gölbaşı Belediyesi karşısında olmak üzere 15 noktada “halk sebze” tanzim satış noktası kuruldu.

Bir önceki İzmir Haber | Sırasıyla AÖF kayıt yenileme işlemleri! 2019 AÖF kayıt yenileme detayları! başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

İzmir Haber

SON EKLENEN FİRMALAR

Baskili PosetPoset Baski