İzmir'de DEAŞ'a eş zamanlı baskın: 9 gözaltı | İzmir Haber | Son dakika Haberleri | İzmirİzmir Haber | Son dakika Haberleri |
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Haber | Son dakika Haberleri |

Baskılı Poşet

İzmir’de DEAŞ’a eş zamanlı baskın: 9 gözaltı

İzmir’de DEAŞ’a eş zamanlı baskın: 9 gözaltı
60
07 Kasım 2018 - 13:03

İzmir’de DEAŞ’a eş zamanlı baskın: 9 gözaltı

İzmir’de DEAŞ terör örgütü içerisinde yer alarak sosyal medya üzerinden örgüt propagandası yapan ve çatışma bölgeleriyle irtibatlı olarak örgüte finans sağladığı tespit edilen 9 zanlı gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının arama ve yakalama kararı üzerine hareket geçen İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, DEAŞ terör örgütü adına faaliyet gösteren 9 şahsın yakalanması için sabahın erken saatlerinde operasyonun düğmesine bastı. Yapılan eş zamanlı baskınlarda, örgüt içerisinde yer alarak sosyal medya üzerinden örgüt propagandası yapan ve çatışma bölgeleri ile irtibatlı olarak örgüte finans sağladığı tespit edilen 5’i Suriyeli 4’ü Türk olmak üzere toplamda 9 şüpheli yakalandı. Menemen, Aliağa, Torbalı ilçelerinde yapılan operasyonlarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyaller da ele geçirildi. Emniyete götüren zanlıların sorguları TEM Şubesinde devam ettiği belirtildi.

İZMİR’DE DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜ İÇERİSİNDE YER ALARAK SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ÖRGÜT PROPAGANDASI YAPAN VE ÇATIŞMA BÖLGELERİYLE İRTİBATLI OLARAK ÖRGÜTE FİNANS SAĞLADIĞI TESPİT EDİLEN 9 ZANLI GÖZALTINA ALINDI. (İHA/İZMİR-İHA)

Bir önceki Töraydın’dan taraftarlara destek çağrısı başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

İzmir Haber

SON EKLENEN FİRMALAR

Baskili PosetPoset Baski