Kocaoğlu'ndan sonra o belediye başkanı da 'aday değilim' dedi !

İzmir Haber | Son dakika Haberleri

Baskılı Poşet

Kocaoğlu’ndan sonra o belediye başkanı da ‘aday değilim’ dedi

Kocaoğlu’ndan sonra o belediye başkanı da ‘aday değilim’ dedi
173
02 Ekim 2018 - 16:18

Kocaoğlu’ndan sonra o belediye başkanı da ‘aday değilim’ dedi !

IHAAW150018-SIY/01-10-2018

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET GÖNENÇ, YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLERE İLİŞKİN BERGAMA CHP İLÇE BİNASI’NDA YAPTIĞI AÇIKLAMADA, BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN YENİDEN ADAY ADAYI OLMAYACAĞINI AÇIKLADI. GÖNENÇ, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU’NUN TEKRAR ADAY OLMAYACAĞI AÇIKLAMALARI VE BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI İLE İLGİLİ İDDİALARA DA DEĞİNDİ. (İHA/İZMİR-İHA)

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU’NUN ADAY OLMAYACAĞINA YÖNELİK AÇIKLAMALARININ ARDINDAN BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET GÖNENÇ DE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI. BERGAMA CHP İLÇE BİNASI’NDAKİ TOPLANTIDA GÖNENÇ, YAKLAŞAN YEREL SEÇİMLERDE ADAY ADAYI OLMADIĞINI AÇIKLADI. (İHA/İZMİR-İHA)

İZMİR (İHA) – Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin Bergama CHP İlçe Binası’nda yaptığı açıklamada, belediye başkanlığı için yeniden aday adayı olmayacağını açıkladı. Gönenç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun tekrar aday olmayacağı açıklamaları ve büyükşehir adaylığı ile ilgili iddialara da değindi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun aday olmayacağına yönelik açıklamalarının ardından Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç de bir basın açıklaması yaptı. Bergama CHP İlçe Binası’ndaki toplantıda Gönenç, yaklaşan yerel seçimlerde aday adayı olmadığını açıkladı. CHP’li Mehmet Gönenç, “Bununla ilgili kararımı bir yıl önce vermiştim. Bu kararımı il ve ilçe başkanımızla, büyükşehir belediye başkanımızla ve parti genel merkezimizle paylaştım. Yerel seçimlerde aday adayı olmayacağım. Belediye başkanlığı heyecanla ve aşkla yapılacak bir iş. Belediye başkanlığı için 10 yıl ideal bir süre. Bu parti bir kez daha söylüyorum kendi dinamikleri içerisinden 2019’daki yerel seçimleri kazanacak ve yeni bir adayı çıkaracak güçtedir. Bu saatten sonrada benim ve belediye meclis üyelerimizin en büyük çabası da bizden sonra bu görevi yine Cumhuriyet Halk Partili başka bir belediye başkanına devretmek olacaktır” dedi.

“Büyükşehir başkanlığı adaylığı konusunda herhangi bir şey konuşmuş değilim” Gönenç, kulislerde dolaşan “Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç büyükşehir adayı mı olacak?” sorularıyla ilgili, “Ben 48 yaşındayım ve genç tanımına ne kadar giriyorum bilmiyorum. Aziz başkanın aday olmayacağını bir süreden beri biliyorum. Hatta 2014 yerel seçimlerinde benzeri bir düşüncesi vardı. O dönem ki ulaştırma bakanımız Binali Yıldırım’ın adaylığı nedeniyle Aziz Başkan tekrar bu yarışa girdi. Aziz Başkan ile büyükşehir başkanlığı adaylığı konusunda herhangi bir şey konuşmuş değilim. Genel merkezde herhangi bir milletvekili, genel başkan yardımcımız ya da üst düzey yetkiliyle de İBB aday adaylığı konusunda bir görüşme yapmış değilim; ancak tabii ki eğer Aziz Başkan Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmuyor ise başka aday adayları gündeme geliyor ise ve genel merkez bizim mevcut 22 belediye başkanımız içinden belediye başkanlığı deneyimi olan ve deyim yerindeyse karnesi iyi olan adaylar konusunda bir araştırma içindeyse bu araştırma kapsamına girenlerden birisinin benim olmam son derece doğal diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
(HG-Y)

01.10.2018 15:16:14 TSI
NNNN

 

Bir önceki TFF 3. Lig: Karşıyaka: 1 - Esenler Erokspor: 3 başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

İzmir Haber

SON EKLENEN FİRMALAR

Baskili PosetPoset Baski