KODA, yeni yılı unutulmaz bir konserle selamladı | İzmir Haber | Son dakika Haberleri | İzmir Haber

İzmir Haber | Son dakika Haberleri

Baskılı Poşet

KODA, yeni yılı unutulmaz bir konserle selamladı

İzmir Haber | Ege Haber | Son Dakika İzmir | İzmir Son Dakika Haberleri | izmirdennehaber.com

KODA, yeni yılı unutulmaz bir konserle selamladı.

KODA, yeni yılı unutulmaz bir konserle selamladı
Metin Eser
Metin Eser( metineser35@gmail.com )
160
31 Aralık 2018 - 11:00

KODA, yeni yılı unutulmaz bir konserle selamladı

İZMİR (İNHA) – Yıl boyunca ünlü şef ve solistlerle unutulmaz konserler veren Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), 2019’u da bir müzik şöleniyle selamladı.
Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA)’nda, Şef Hakan Şensoy yönetiminde Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Yeni Yıl Konseri’ sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Ankara Operası Solisti Selva Erdener’in sahne aldığı gecede, sanatçının son albümünden şarkılar ve bu konser için özel olarak düzenlenen eserler yorumlandı. 2019’un son konseri, sanatseverlerin dikkatini çekti.
KODA‘nın, yeni yılın ilk konserinde Ahmed Adnan Saygun anısına sahne alacağı, 7 Ocak Pazartesi saat 20.00’de başlayacak konsere yine Hikmet Şimşek Sanat Merkezi ev sahipliği yapacağı ifade edildi. Şef Rengim Gökmen’in yöneteceği KODA‘ya, kariyerine yurt dışında devam eden kontrbas sanatçısı Fora Baltacıgil ve orkestranın başkemancısı Deniz Toygür Conus’a eşlik edecek. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, KODA’nın başarılı bir yılı geride bıraktığını ifade ederek, “Türkiye’deki bir ilçe belediyesi tarafından kurulmuş ilk kadrolu oda orkestrası olan KODA, çok başarılı bir yılı geride bıraktı. Gurur kaynağımız olan sanatçılarımıza ve gösterdikleri büyük ilgi için de müzikseverlere teşekkür ediyorum. Atamızın ‘Sanatsız kalan bir ulusun, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözünü rehber edinerek, sanatın ve sanatçının destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir önceki Çiğli Belediyesi’nden çocuklara yılbaşı eğlencesi başlıklı haberimizi de okumanızı öneririz.

İzmir Haber

SON EKLENEN FİRMALAR

Baskili PosetPoset Baski